рада, що ви завітали

! Сьогодні

понеділок, 12 травня 2014 р.

Мультимедійна година пам´яті



«Віддам життя заради Батьківщини»  



«Віддам життя заради Батьківщини»
 (Виступ учнів)
В дні травневі, мріями багаті,
Коли щастя хлюпає з пісень,
Ми щороку зістрічаєм свято -
Перемоги радісної день.

І встають у пам'яті дороги,

Ті, що ветеранам довелося  пройти,
Щоб багряний прапор Перемоги
Над рейхстагом гордо пронести.

І живуть у пам'яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.


І тому, коли надходить свято, -
Кожен рік у травні, навесні, -
Наші грізні бойові гармати
Салютують миру - не війні!


Доброго дня,  діти, колеги!
Пам'ять людська незбагнена: вона кличе, вона хвилює, вона тривожить наші серця. Є таке поняття «пам'ять поколінь». Воно стосується тих подій і понять, які живуть у віках і цілі покоління людей пам’ятають про них і розповідають своїм дітям і онукам. Минають роки, відлітають у вічність, але є дати не підвладні рокам – це 9 травня  День Перемоги . Ніколи не щезне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія людства  - битва і  перемога над фашизмом.
В Другу світову війну було втягнено  62 країни , бойові дії велися на території трьох континентів і в водах чотирьох океанів , 110 мільйонів чоловік були одягнені у військову форму, війна забрала більше 60 мільйонів життів, половина загиблих – жителі колишнього Радянського Союзу.
Всі фотографії, кінокадри та документи , що ви побачите сьогодні є справжніми і зйомки проводились або військовими кореспондентами або самими солдатами іноді це фото, які були вилучені у фашистських полонених або німецьких архівах.
Ми підготували для вас невеликий екскурс в ті часи, про головні події  Великої Вітчизняної війни.
(Виступ учня)
Колись онук, забравшись на коліна
Дідусеві,— цікавий як дитина,—
Між сивиною знайде в нього шрам
І скаже: — Що це? — Дід одкаже: — Там,
Над Волгою, є город, що за нього
Лягло братів моїх І друзів много
І множество — тяжких дістали ран,
Щоб випростала вся країна стан,
Хребет огидний ворогу зламавши.
Дитя! Про город той пригадуй завше.
Поглянувши на цвіт, що вкруг цвіте,
Чи яблуко зірвавши золоте,
Чи вільну пісню чуючи над полем.
Як виростеш ставним і ясночолим,
Як з друзями навчатимешся ти
Із світу в світ перекидать мости,
Легкі, мов сон, виводити будови,—
Благослови за юний день чудовий,
За твій, за наш благоуханний сад
Наш біль, наш гнів, наш подвиг — Сталінград!
Сталінградська битва стала корінним поворотом у Другій Світовій війні і тому для багатьох людей, які переживали ці події це слово було як символ нескореності, символ віри в перемогу, символ героїзму і мужності.
 Жорстокі бої велися і  при обороні і при взятті багатьох міст країни. Немає таких слів, щоб описати якою ціною було заплачено за Перемогу. І немає таких слів, щоб повною мірою  могли відобразити той героїзм і мужність, які проявляли прості солдати, офіцери, люди, що залишались в тилу і працювали для фронту.
(Презентація про фронт і тил)
На окупованій  землі німецько-фашистські загарбники встановили так званий "новий порядок". Його суть визначалася основними цілями війни - ліквідація  суспільного і державного устрою, винищування більшої частини населення і перетворення що залишилися в рабів, грабіж матеріальних цінностей, колонізація .  Будь-який житель міг бути арештований по самому незначному приводу, підданий тортурам, розстріляний або повішений. Постійними були масові розстріли заручників, знищення мирних громадян, людей похилого віку, дітей. Найбільш працездатну частину населення вивозили на каторжні роботи до Німеччини. Вся Європа була забудована концтаборами, де людей знищували, знущались, проводили жорстокі медичні досліди. 
 Для  того, щоб нікому з вас ніколи не захотілось зробити тату зі свастикою, або стати скінхедом тобто неофашистом, я хочу, щоб ви подивились ці кадри фашистських злочинів проти  людства.
Якщо вам коли-небудь захочеться уявити пекло, то повірте, воно має саме такий вигляд.
(Презентація про концтабори)
Незабаром після звільнення білоруського міста Ліозно в 1944 році при розборі цегельної кладки зруйнованої печі в одному з будинків був знайдений маленький жовтий конверт, прошитий нитками. У нім виявився лист білоруської дівчинки Каті Сусаніної, що потрапила в рабство до  гітлерівському поміщика. Доведена до відчаю, в день свого 15-річчя вона вирішила покінчити життя самогубством. Перед смертю написала останній лист батьку. На конверті стола  адреса: «Діюча армія. Польова пошта №... Сусаніну Петру». На іншій стороні олівцем написані слова: «Дорогий дядечко або тітонька, хто знайде цей захований від німців лист, благаю вас, опустіть відразу в поштову скриньку. Мій труп вже висітиме на мотузку». Номер польової пошти, написаний на конверті, застарілий, і лист не міг попасти адресатові, але воно дійшло до серця всіх людей. Опубліковано в газеті «Комсомольська правда» 27 травня 1944 року.
(Виступ учня)
Упав солдат в бою нерівнім
На трав настелені мости...
Та поклялися друзі вірні
До Перемоги з ним прийти.
Й таки прийшли. О тій годині,
Коли настав кінець війни,
Він розписався у Берліні
Своїм багнетом на стіні.
Коли ж додому повертали,
Звільнивши од напруги світ,
До праці вірні друзі стали,
А він підвівся на граніт.
Підвівсь і став як образ слави
О тих, що ніч перемогли,
Щоб діти вільної держави
Рівнятися на них могли.
У квітні 1945 радянські війська впритул підійшли до границь Берліна.
У Берлінської операції було залучено понад 2,5 мільйони солдатів і офіцерів, 6250 танків і самохідних гармат, 7500 літаків.
Втрати виявилися величезними: за добу наші війська втрачали до 15 тисяч людей, битва за Берлін перевершила всі інші операції. Всього в цій битві радянські війська втратили 352 тисячі чоловік.
У ході цієї операції було розгромлено 70 піхотних, 12 танкових і 11 моторизованих дивізій противника, взяли в полон близько 480 тисяч чоловік.
 29 квітня почалися бої за Рейхстаг, що обороняло біля тисячі чоловік. 30 квітня о 14 годині 25 хвилин над Рейхстагом був встановлений Прапор Перемоги.
7 травня о 2:41 ночі в Реймсі, був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Німеччини.
8 травня о 22:43 за центральноєвропейським часом (9 травня о 0:43 за московським часом) генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель, а також представники німецьких ВМС, підписали Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини.
Велика Вітчизняна війна закінчилася.
9 травня На Центральний аеродром імені Фрунзе приземлився літак «Ли-2», що доставив у Москву акт про капітуляції фашистської Німеччини.
24 червня на Красній площі відбувся Парад Перемоги. Командував парадом маршал Рокоссовський, приймав парад – маршал Жуков.
Парад завершився маршем 200 прапороносців, що кидали прапори переможених німецьких військ на поміст біля підніжжя Мавзолею.
(Презентація про солдат і парад Перемоги) (тема з к/ф «Офіцери»)

(Виступ учня)
Уже минули ті часи,
Коли гула війна.
«Ура! Ура! Ура!»
Лиш за свободу Ви боролись,
За це ми дякуємо Вам.
Що в час важкий і в час негоди
Життя Ви врятували нам.
Можливо, ми не розумієм
Крізь, що вам довелось пройти,
Але ми зберегти зумієм
Той мир, що нам ви принесли.

Дорогі діти,  я хочу, щоб ви запам’ятали все, що сьогодні побачили і почули, хочу, щоб ви зрозуміли, що це найбільше свято для всіх, хто живе на території колишнього СРСР, щоб ви цікавились історією своїх дідів і прадідів, пишались їхнім подвигом, а коли ви станете дорослими, щоб розповідали про це своїм дітям і онукам, тому що настане ваша черга передавати «пам'ять поколінь» про те, що ми пам’ятаємо і ми пишаємось, і вдячні цим людям за те, що вони були і за те, що ми є.
Дякую за увагу!



Немає коментарів:

Дописати коментар