рада, що ви завітали

! Сьогодні

Про бібліотеку

          У кожного  з нас є своя історія. І саме минулому ми зобов’язані сьогоденням. Те, якою ви бачите сьогодні бібліотеку, створювалося роками; проходили дні, перегортали сторінки, змінювалися люди і їх життя також, як життя бібліотеки.

          Саме тут ви можете побачити значущі етапи і кроки розвитку нашої Коростишівської районної бібліотеки, її рух у часі.
          Першим місцем, де можна  було почитати журнал, газету чи книгу в м.Коростишеві була місцева чайна. Разом з чаєм клієнтам пропонували книги й газети.
          В 20-х роках були створені клуби при паперовій та суконній фабриках. В цих клубах були організовані невеличкі бібліотеки. Ці дані взято із спогадів старожилів.
          Біля джерел створення районної бібліотеки в м.Коростишеві стояли ентузіасти – однією з перших була Соколовська Ніна Антонівна, яка в 1933 році організувала і очолила першу бібліотеку. Книжковий фонд нараховував 50 прим. винесених із пожежі на суконній фабриці. Першими читачами були вчителі шкіл та викладачі педучилища.
              В 1936 році була прийнята Постанова бюро райкому партії про відкриття в колгоспах «хат-читалень», де теж були організовані бібліотеки.
В період Великої Вітчизняної війни районна бібліотека була розгромлена та розкрадена. Тільки в 1944 році вона знову розпочала роботу. Першою завідувачкою була Нехотяша Ніна Сергіївна, бібліотекарем Колесник Олена Павлівна, які ходили по хатах і збирали книги в пожертвування бібліотеці. В 1948 році на посаду зав.районної бібліотеки прийшла молода, енергійна Пілецька Анастасія Михайлівна, яка 25 років свого життя віддала улюбленій справі.
          В 1964 році бібліотека справила своє новосілля: одержала нове приміщення у новозбудованому Будинку культури.
          Минали роки, ріс книжковий фонд, збільшувалась кількість читачів, мінялись працівники… Змінювались напрямки роботи з читачами, удосконалювалась робота по обслуговуванню їх книгою.
          Помітною віхою в історії бібліотеки стало створення в 1979 році централізованої бібліотечної системи, до складу якої ввійшло 60 бібліотек системи Міністерства культури. З них: центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека, міська бібліотека-філіал №1 та 57 сільських бібліотек-філіалів. При ЦРБ були створені відділи обслуговування читачів, комплектування і обробки літератури, методично-бібліографічний, організації використання і зберігання фонду та МБА. Штат районної бібліотеки становив 17 чоловік. В 1980 році бібліотека обслужила 4 400 читачів і видала їм 94 800 прим. книг та брошур. Книжковий фонд становив 435 900 прим. друкованої продукції. За перший рік централізації до фондів надійшло 34 тис.прим. книг та брошур. Директором було призначено Цему Галину Іванівну, яка на цій посаді пропрацювала 21 рік.
          Роки з 1980 по 1990 були кращими роками розвитку бібліотечної справи, міцніла матеріальна база бібліотеки.  Міцніла матеріальна база бібліотеки. Районна бібліотека мала свій бібліобус, який обслуговував 13 населених пунктів. ЦРБ надавала велику методичну та практичну допомогу сільським бібліотекам-філіалам. Було створено  3 школи передового досвіду, на базі яких проводились семінари та практикуми. В рік здійснювалось 120 виїздів до бібліотек-філіалів по наданню практичної та методичної допомоги. Впроваджено було обслуговування читачів за бригадним абонементом на основі творчих договорів. В практику роботи впроваджуються нові форми масової роботи: дискусії, засідання за круглим столом, діалоги, діють клуби за інтересами.
          В 1990 році в центральній районній бібліотеці працювало 16 чоловік. За рік бібліотека обслужила 4021 читача і видала їм 95 388 прим. книг та брошур. На кінець 1990 року книжковий фонд становив394 824 прим. друкованої продукції. Районна бібліотека виписувала 82 назви газет та журналів.
          З середини 90-х років тяжка економічна криза в країні не могла не вплинути й на районну бібліотеку. Тут пройшло скорочення чисельності працівників, значне погіршення матеріальної бази. Але завдяки спонсорам та зусиллям самих бібліотекарів бібліотеку вдалось утримати на плаву. В  цей час бібліотека починає впроваджувати платні послуги. Завдячуючи ім. бібліотекарі мали можливість купувати літературу, виписувати періодичні видання, проводити косметичний ремонт приміщення бібліотеки.
 З 1998 року районну бібліотеку очолює  Порхун  Людмила  Василівна.
В 1998 році в бібліотеці працює 12 працівників. Книжковий фонд становить 56 456 прим. книг та брошур. За рік до бібліотеки надійшло 639 прим. друкованої продукції. Бібліотека обслужила 4025 читачів і видала їм 92548 прим. книг та брошур. Завдяки спонсорам та зусиллям бібліотекарів на 1999 рік бібліотека підписала 14 назв газет та журналів. Роки летять… І які б не були в суспільстві переміни, - книга завжди була, є  і буде продуктом споживання.
                   
          Але справжнім святом для працівників бібліотеки став  день, коли у грудні  2000 році отримали нове приміщення і сьогоднішні умови праці персоналу бібліотеки та її користувачів не зрівняти з минулим. Це – просторі, затишні зали, зручні меблі, полиці з книжковим фондом в кількості понад 50 тис. примірників найрізноманітнішої тематики. Щороку бібліотека обслуговує 5тис. читачів, книговидача становить більше, як 105 тис. примірників. Працює літературна вітальня «Світлиця»,та клуб правових знань  «Молодь і закон», надаються платні послуги.
Незважаючи на всі негаразди сьогодення, бібліотекарі працюють, знаходять нові форми роботи, продовжують виконувати свою просвітницьку місію, залишаються джерелом знань, центром інформації та духовної культури для розбудови України.
Бібліотека – це установа, яка забезпечує людину інформацією, знаннями та підтримує їх у пошуку мудрості. А книги були, є і будуть серцем бібліотеки.
Переступаючи поріг нашої бібліотеки, наш читач із захопленням відчуває на собі її особливу магію. Професійно підібрані яскраві матеріали книжкових виставок, доброзичливість бібліотекарів – все це створює відчуття затишного місцезнаходження читача, осягнути велич людського знання, помріяти та відпочити.

Сьогодні недостатньо володіти фаховими знаннями та вмінням, необхідно професійно вдосконалюватися, навчатися протягом життя. Головне працювати творчо, відкрито, сучасно і ми бібліотекарі головна рушійна сила всіх змін і почати ці перетворення ми повинні з себе, бачення нової людям бібліотеки, бажання її змінити на краще, а потім – запалити цією творчою іскоркою всіх навколо – владу, спонсорів, читачів бібліотеки та мешканців міста,села.


Колектив районної бібліотеки.

Напрямки роботи нашої бібліотеки:
- виховання мислячого, вдумливого, грамотного книго користувача;
- створення комфортного бібліотечного середовища;
- реформування бібліотеку в таку, яка включала як традиційні носії інформації так і сучасні мультимедійні технології.

У 2013 році, завдяки директору нашої бібліотеки Порхун Людмилі Василівні, яка є депутатом районної ради, завдяки її депутатському запиту, районною радою було виділено кошти на придбання 4 комп’ютерів та мультимедійного обладнання. 27 вересня 2013 року у бібліотеці відбулося відкриття Інтернет-центру,  основною ціллю якого є представлення користувачам бібліотеки соціальної, ділової і правової інформації з використанням нових інформаційних технологій; організація різних заходів: виставок, літературних вечорів, зустрічей за круглим столом; надання повної і достовірної інформації місцевим органам влади, діловим кругам населення. Відкриття центру спрямоване на вирішення низки проблем: забезпечення доступу читачів до Інтернету, формування комп’ютерної грамотності; безкоштовне користування Інтернетом мало захищених верств населення.
          Але для бібліотек сьогодні велику цінність має наявність посилань чи інформації про їх діяльність на сайтах органів місцевого управління.
          У розділі «Культура району» сайту Коростишівської райдержадміністрації постійно висвітлюється змістовна інформація зі світлинами заходів, яка сприяє іміджу бібліотек і їх значимості, як інтелектуальних і культурних центрів громади.

Бібліотека активно розвиває партнерські стосунки з громадськими та молодіжними організаціями, що збільшує коло наших користувачів. Прагнучи зацікавити школярів, пам’ятаємо, що вони надають перевагу всьому незвичному, яскравому, а тому плануємо для нас  нестандартні форми популяризації читання і бібліотеки серед молоді:
-         Бліц-опитування;
-         Конкурс світлин: «Читати модно»
-         Відео мандрівки засобами мультимедіа.

Важливим джерелом інформації про роботи бібліотек міста, є блог «Коростишів бібліосіті», який розповідає про діяльність нашого закладу, фоторепортажі проведених заходів.

 На цьому історія нашої бібліотеки не закінчується, і нас чекає довгий шлях, який ми пропонуємо пройти разом з нами. Наші двері завжди відкриті. 
Ласкаво просимо!

Немає коментарів:

Дописати коментар