рада, що ви завітали

! Сьогодні

пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

"ПРОСТІР ЦІКАВОГО ЖИТТЯ"


   
                                                                 
  


У 2016 році в нашій бібліотеці відкрилася  творча  майстерня   «Простір цікавого життя».
Тепер тут систематично збираються користувачі, які мають творчі захоплення, щоб поспілкуватися, презентувати свої роботи, та освоїти нові види рукоділля на майстер-класах. Обдаровані відвідувачі бібліотеки мають добру можливість познайомитися із зацікавленими однодумцями, обмінятися враженнями та продемонструвати свої вироби. 

Мета  :  cтворення сприятливих умов для виявлення творчих уподобань і здібностей користувачів бібліотеки, розкриття їх творчого потенціалу, залучення до участі у культурно-просвітницькій діяльності, пропагування літератури з культури і мистецтва.
У нашій бібліотеці є чимало творчо обдарованих користувачів різного віку та здібностей, які потребують допомоги у пошуках творчого самовираження, прагнуть показати свої роботи, поспілкуватися за інтересами.
Крім того, в теперішній непростий період, який переживає суспільство, люди прагнуть відволіктися від побутових проблем, економічних негараздів, знайти відпочинок і психологічне розвантаження, а дехто – і нові джерела прибутку.
Враховуючи  побажання користувачів, ми розробили даний проект для підтримки творчих починань різних категорій відвідувачів, які нерідко не мають належних можливостей, щоб розкрити свої творчі нахили, отримати поради досвідчених майстрів, вдосконалювати навички з певного виду творчості.
Тому вважаємо діяльність за проектом доцільною і важливою.
Ви цікавитеся різноманітними мистецькими напрямками?
Маєте креативні здібності?
Захоплюєтеся  хенд мейд?
Любите експериментувати?
Отримайте шанс!
У нас це можливо!
Запрошуємо до спілкування та співпраці у творчій майстерні                   «Простір цікавого життя»
Коростишівської публічної бібліотеки .

« Це неповторна поліська вишивка» під такою назвою  16 березня 2016року в приміщенні читальної зали публічної бібліотеки відбулася творча зустріч майстринь традиційної поліської вишивки. На зустріч були запрошені кращі майстрині – вишивальниці з різних куточків Житомирської області, котрі є не лише популяризаторами, а й зберігачами цього виду мистецтва: Валентина Крепчук та  Валентина Радкевич. Вони, до речі, представили на виставку не лише власні роботи, а й давні витвори своєї бабусі, вишиті на домотканому полотні. На зустріч були запрошені люди, котрі цікавляться цим мистецтвом. Всі вони мали можливість поспілкуватися і поділитися своєю майстерністю одна з одною.
                                      

Було проведено майстер – клас від заслуженого майстра України з традиційної вишивки Ніни Володимирівни Бондар та Алли Петрівни Бреги – майстра народної творчості традиційної вишивки.. Вони продемонстрували маловідомі техніки вишивання і навчали їх присутніх. Результатом майстер – класу були невеличкі подушечки, вишиті власноруч учасниками творчої зустрічі.
Зустріч була теплою і плідною. ЇЇ учасниці безперечно збагатили свій досвід новими знаннями та умінням. А ми, бібліотечні працівники, вкотре переконалися в тому, що такі зустрічі та майстер – класи майстринь вишивки необхідні.


Майстер- клас «Таємничий світ ляльки -мотанки»
12 червня 2016року   в публічній  бібліотеці для учнів пришкільних таборів, вчителів та бібліотекарів  відбувся майстер - клас «Таємничий світ ляльки -мотанки», який провела  народний майстер, Наталія Олексіївна Мартинюк.  Майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок  -  це півтори години захопливого творення справжнього українського оберегу. Під керівництвом досвідченої майстрині  діти вчилися  власноруч створювати ляльку, а в процесі  роботи поринули у магічний світ українських обрядів та вірувань.
Доповненням до майстер −  класу стала інформаційно-довідкова викладка, підготовлена  бібліографом Людмилою Федорко, де бажаючі змогли дізнатися про різновиди й призначення ляльок – мотанок, традиції й звичаї, з якими вони пов’язані. 



Зроблена з любов’ю Ваша Лялька-мотанка радуватиме своєю простою естетикою, надихатиме на нові творчі подвиги, додаватиме польоту фантазії та, сподіваюся, пробуджуватиме зацікавлення і прагнення до нашого, рідного, народного мистецтва. Відроджуймо своє!



Фолкльорно - медіа година: "Великодні традиції українського народу"
Навесні, коли все оживає, приходять до нас Великодні свята. Великдень - одне з найбільш свят християн. Це світле і добре свято, яке несе з собою віру, надію і любов.
 7 квітня 2017 року бібліотечними працівниками Коростишівської публічної бібліотеки було підготовлено  та проведено фолкльорно-медіа годину: "Великодні традиції українського народу" для учнів 7-10 класів  Більковецької ЗОШ. Захід пройшов у  святковій, затишній родинній атмосфері, на якому бібліотекарі розповідали про давні та священні для кожного українця звичаї та традиції святкування світлового Христового Воскресіння.

                                                                              
















А на завершення заходу художник-оформлювач Бондаренко С.М. провела майстер-клас по прикрашенню та оформленню великодніх яєць: оформлення бісером, кольоровими атласними стрічками та в стилі декупажу красивими серветками. Підводячи підсумок побаченого і почутого можна сказати, що проведення таких народознавчих свят згуртовують, духовно та культурно розвивають юне покоління.

Героїко - патріотичний майстер-клас
 « Повертайся живим!
Із виготовлення оберегів для наших земляків - армійців, котрі наразі захищають незалежність держави на Сході країни провела Наталія Мартинюк .
-      На Донеччині зараз протистояння, - сказала Наталія Іванівна у короткій вступній промові. – Відчайдушні бійці, а серед них багато і з нашого міста, боронять Україну від ворога, котрий зазіхнув на її  територіальну цілісність.                                                             
                                      - Десь там, на передовій, і мій син Роман, - стримуючи хвилювання, говорить Наталія Мартинюк. – Це Він подав ідею – виготовити для армійців символічні обереги.   
  
Слова  майстрині надихнули до роботи не тільки юних, а й працівників бібліотеки та батьків, котрі прийшли на цю акцію  разом із своїми дітьми.
Працівники бібліотеки охоче її підтримали й допомогли її реалізувати.
До просторої зали нашої бібліотеки все підходили й підходили дітлахи - канікулярники. Вони охоче долучилися до виготовлення яскравих оберегів для бійців. На очах дорослих раз - по раз сріблилась тривожно-гірка сльозинка. Кожен подумки молив Господа про мир.





« 8 Березня – свято щастя, радості і краси»
Майстер-клас виготовлення квітів із фоамірану.
6 березня 2018 року у публічній бібліотеці було проведено  майстер-клас з виготовлення весняних крокусів  для працівників культури району, який провела  Андрущенко Н.В.
Присутні дізнались про правила роботи з фоаміраном та з цікавістю і задоволенням поринули у навчальний процес з виготовлення квітів та отримали безліч позитивних емоцій, а також весняні крокуси виготовлені власноруч.

Квіти, зроблені своїми руками – це оригінальний подарунок, який запам’ятається надовго. Даний вид рукоділля добре розвиває художній смак, уяву.


                                                                           
 
Скільки емоцій, тепла та задоволення отримали наші майстри!
Незвично красиво і стильно виглядають вироби з фоамирана у вигляді букета крокусів. Такий букет стане відмінною интерьерним прикрасою і може послужити чудовим подарунком в стилі hand – made.






Немає коментарів:

Дописати коментар