Перша половина ХХ століття була для українського народу надзвичайно важкою. Україна пережила три, як їх тоді називали, голодівки; у 1921-1923; 1932-1933 та 1946-1947 роки.
Найбільше ж нещастя приніс голод, який гуляв Україною вісім місяців- від Покрови 1932 року до Трійці 1933-го року, який перетворив її на суцільний цвинтар. Люди вмирали цілими селами за вісім місяців - більше 7 мільйонів смертей. Цю страшну цифру ми повинні пам'ятати.
Головне завдання бібліотек району по відзначенню річниці Голодомору і вшануванню памяті його жертв-донести правду сучасникам про цю страшну трагедію.
22 листопада Публічною бібліотекою для учнів 8 х класів ЗОШ 3№ проведено захід "Нищівний смерч Голодомору". Учасники заходу переглянули відеофільм з елементами хроніки про голод. Смутком огортає душу, коли вислуховуєш сповнені печалі розповіді голодної дитини до мертвої матері. Захід спонукав присутніх.замислитися над питанням "крихта хліба - багато чи мало"? Про цю трагедію українського народу треба говорити, як говорять про Голокост, неперекладаючи назви і пишучи з великої літери. Перелічити всі факти й події тих жахливих років сьогодні ніхто вже не зможе. Адже наш обовязок- зберегти пам'ять про невинно убієнних. Не можна нехтувати найголовнішим правом людини- правом на життя. память про злочин минулого є запорукою їх неповторення у майбутньом.
Також даної тематики працівниками публічної бібліотеки було проведено годину пам'яті: "Скорботний 1932-1933рроки" з учнями Шахворостівською ЗОШ
Немає коментарів:
Дописати коментар